Ґанс Вільсдорф. Ролекс

Ґанс Вільсдорф не був інженером, але був талановитим організатором. Він зміг воєдино поєднати високу якість годинників «Rolex» з становищем його власника в суспільстві.

Заснував фірму ROLEX Ґанс Вільсдорф. Нам може здатися, що якщо швейцарський бренд, то засновником повинен бути швейцарець, але тут це не так. Ґанс Вільсдорф за походженням був німцем. Він народився 22 березня 1881 року в Баварії. Його мама була з династії відомих в той час пивоварів Майзель. Коли Ґансу було 12 років, його батьки померли, і він залишився сиротою. Після смерті батьків його на виховання взяв дядько по материнській лінії. Після закінчення школи – інтернату Ґанс стажувався у фірмі, що займається імпортом перлів. Але в один із днів його друг привів Ґанса в компанію, що займається експортом швейцарських годинників по всьому світу. Ось тільки там він і зрозумів своє покликання, що хотів би займатися саме годинниковими механізмами. Поступово у нього в голові народилася думка створити свою справу з продажу годинників.

У 1903 році Ґанс Вільсдорф переїжджає в Лондон. Тут він і вирішує відкрити свою справу. У 1905 році його мрія збувається і він відкриває з братом своєї дружини Вільямом Девісом компанію «Wilsdorf & Devis». У той час у нього ще не було власного виробництва і він їде до Швейцарії в пошуках постачальника. Він шукав годинникові механізми, що відповідають двом основним вимогам: точність ходу і легкість ремонту. Незабаром постачальник був знайдений. Ним виявилася фабрика міста Біль «Hermann Aegler’s Swiss». Годинникові механізми даного виробництва, після ретельного тестування отримали сертифікат класу А. Т .е доказ його точності і надійності. Дані механізми встановлювалися в корпусу компанії «Dennison». Корпусів всього було три види: повсякденний, офіційно-урочистий і спортивний. Після того, як всі тонкощі були вирішені, Вільсдорф повертається до Англії.

Але на цьому він не зупинився і в планах було у нього створення наручного годинника. У той час це було сміливе рішення, так як було прийнято, що наручний годинник це суто жіночий аксесуар. Від цієї ідеї він не відступив, так як вважав, що за наручним годинником майбутнє. Отримувані годинникові механізми він відправляв в ювелірні майстерні, для прикраси і установки логотипу «W & D».

Ґанс Вільсдорф довго думав як назвати свою компанію і йому дуже не хотілося йти по потоптанному шляху і давати своє імя. Назва Rolex народилася в 1908-м.

Існує кілька версій його походження.

Одна легенда свідчить, що, їдучи одного разу в омнібусі, Вільсдорф вирішив завести годинник і звук, який лунав при крученні головки, був дуже схожий на слово Rolex. Франкофонні швейцарці стверджують, що Rolex – ні що інше, як мудра абревіатура від Horlogerie exquise (досконале годинне виробництво).

Куди більш правдоподібною здається версія, яка стверджує, що це слово прийшло Вільсдорфу абсолютно випадково: він просто шукав неіснуюче поєднання букв, яке легко вимовлялося б на будь-якій мові і було коротким, щоб красивим логотипом розташуватися на циферблаті.

Так чи інакше, але в тім же 1908 році компанія Les Fils de Jean Aegler була перейменована в Rolex Watch Aegler S.A., а лондонська Wilsdorf & Davis – в Rolex Watch Company.

Знаменитий логотип корони із написом «Rolex» побачив світ лише в 1925 році.

У 1910 році механізм фабрики «Aegler», спеціально виготовлений для годинників «Rolex» отримав високу оцінку експертів. Через чотири роки цей механізм був протестований в суворих умовах Лондонській обсерваторії «Kew» і годинник не відхилився ні на одну секунду. Це стало великою підмогою для збільшення продажів.

Перша світова війна справила великий вплив на годинникову промисловість, де наручний годинник став необхідним атрибутом військових. Офіцеру під час бойових дій немає часу шукати кишеньковий годинник, а поглянути на руку достатньо однієї секунди. Так «Rolex» став прототипом перших командирських годинників.

Ще одна ідея Вільсдорфа – створення водонепроникних годинників. Як і все нове вона була зустрінута скептично, оскільки багато хто не міг зрозуміти те, що в воді годинник не вийде з ладу і так само буде точно ходити. У 1926 році інженери «Aegler» створили загвинчувану головку годинника, яка після заводу вкручувалася в корпус. Годинники ставали герметичними і вода не могла проникнути в середину і зіпсувати механізм. Дана модель годинника отримала назву – «Oyster» ( «Устриця»). Недовіра людей до даних годинників повністю пройшла, коли англійка Мерседес Гляйтце перепливла протоку Ла-Манш, а на руці у неї був водонепроникний годинник «Oyster». Годинник був в воді 15 годин 15 хвилин і не тільки не вийшов з ладу, а й показував точний час. Дана презентація годинника була дуже вдалою і викликала різке підвищення рівня продажів.

Ґанс Вільсдорф не був інженером, але був талановитим організатором. Він зміг воєдино поєднати високу якість годинників «Rolex» з становищем його власника в суспільстві.

Ґанс Вільсдорф пішов з життя в 1960 році. Він передав свою компанію трастовому фонду, який представляв інтереси його дітей.

 

Після багатьох років «Rolex» не допускає насичення ринку і створює штучний дефіцит. Випуск становить не більше 800 тисяч годинників на рік, тим самим підтримується висока вартість виробленої продукції. «Rolex» не присвоює свій логотип іншим товарам. Його не зустрінеш на окулярах, сумках, автомобілях та одязі.

«Rolex» виробляє тільки годинники, і робить це чудово!

Залишити відповідь