Сонячна батарея в годинниках

Годинники на сонячних батареях

Годинники з сонячними панелями на циферблаті випускають такі виробники:

Casio (технологія Tough Solar), Orient (серія Light Powered 4000), Seiko (серія Astron), Citizen (технологія Eco-Drive), Tissot (T-Touch Expert Solar Exclusive з сенсорним РК-екраном) і деякі інші.


Orient Light Powered 4000 – годинник, звернений до сонця

У 2006 році у Orient з’явилася колекція Light Powered 4000, годинник який працює від сонячної енергії.

Скло в них є елементом пропуску енергії, а ось акумулятор, розташований під циферблатом, може автономно без підзарядки працювати 4000 годин, і саме через це колекція і отримала свою назву. Великий плюс у тому, що відпадає необхідність міняти батарейку раз в 3-4 роки.

Виробник заявляє, що термін служби акумулятора 23 роки, погодьтеся, досить тривалий термін.

 

– Що робити, якщо не буде сонця, як він буде заряджатися?

Ну, по-перше, знову ж таки, запас роботи близько 6 місяців, а по-друге, він легко заряджається від світла настільної лампи. Якщо порівнювати час заряду, то від сонця, при повному розряді, приблизно 2-3 год.., А ось від штучного світла 6-8 год. . Тобто досить невеликий період часу потрібен для повної зарядки акумулятора.

Взимку сонце може показуватися рідко, але якщо вдасться сонячний день, порадуйте свій годинник, покладіть його на підвіконня, щоб підзарядився.

Інженери приділили особливу увагу оповіщенню про низький рівень заряду. Вони порахували, що не тільки в механіці повинен бути такий привілей. Якщо в механічному годиннику можна зустріти ретроградну шкалу, то в кварцевих секундна стрілка виступає індикатором розряду батареї, вона просто починає перестрибувати через кілька поділок, показуючи цим що годинник необхідно зарядити.

 

 


Технологія сонячного живлення Tough Solar від Casio

Годинники Casio з технологією Tough Solar беруть енергію за допомогою недавно розробленої сонячної панелі, яка знаходиться на годиннику. Ця панель перетворює сонячне проміння в електричне живлення для ємного акумулятора. Таким чином, користувач може сповна насолодитися всіма функціями цифрового годинника: автоматичне фонове підсвічування, просунутий датчик вимірювання температури, атмосферного тиску і напрямку, радіо контроль часу – і все це буде компенсуватися денним світлом.

На яких годиннику встановлюється Casio Tough Solar?

Цифровий годинник з LCD дисплеями та іншими функціями споживає більше енергії для нормальної роботи, ніж звичайний аналоговий. Але годинник TOUGH SOLAR використовує ємну технологію сонячного живлення, щоб користувач не знав проблем швидкої заміни батареї і міг насолодитися усіма вигодами використання цифрового годинника і його функцій. Якщо говорити про точні цифри, то цифровий годинник споживає в два рази більше енергії, ніж аналогові.

В яких місцях я можу підзарядити свій годинник?

Годинники Tough Solar можна підзарядити навіть в похмурі дні, або ж під лампою денного освітлення. Швидкість підзарядки залежить від сили яскравості джерела освітлення, але при оптимальних умовах, якщо ви перебуваєте на вулиці в сонячну погоду (це десь 50,000 Lx), то сонячна батарея може зарядити ваш годинник на цілий день всього за 5 хвилин перебування під впливом освітлення. Але це не означає, що потрібно раз в день піддавати годинник сонячним променям. Ви можете і забути про це, адже коли ви просто носите годинник в денний час, зарядка йде автоматично, але тільки з повільним ефектом. Це не дивно, адже годинник може бути захованим за рукавом піджака або ж сорочки. Але варто вам тільки виставити годинник під яскраве світло, заряд батареї відбудеться моментально.

Чи може годинник зупинитися, коли немає освітлення взагалі?

Якщо батарея заряджена, годинник буде продовжувати виконувати свої функції навіть в темряві. Повний заряд годинника TOUGH SOLAR буде працювати мінімум 5 місяців без освітлення. Але природно, тривалість може залежати від того, як ви використовуєте підсвічування в цей період. П’ять місяців вистачить для того, щоб знайти денне освітлення, чи не так?

Чи є таке поняття як перезарядка годинника?

Ні. У годинника з технологією сонячного живлення TOUGH SOLAR є спеціальна функція, яка не допускає перенасичене освітлення. Потрібно бути тільки обережним, адже якщо ви поставите годинник дуже близько до лампи, він може стати гарячим, а це не дуже добре для електроніки.

Чи потрібно виймати батарею з годинника?

Як правило, вам цього робити не потрібно. Але якщо ви наполягаєте, то слід робити це у фахівців, тому що якщо ви самі виймете батарею, є ймовірність, що ви пошкодите водостійкість моделі.

Що це за функція енергозбереження (Power Save)?

Ця функція зберігає заряд батареї шляхом автоматичного відключення дисплея. Якщо годинник тривалий час знаходяться в темному місці, функція спрацьовує. У деяких моделях, ви можете відключити енергозбереження. Екран повернеться в робочий стан і буде показувати час одразу після потрапляння будь-якого освітлення, при нахилі *, або при використанні кнопки. Але не переживайте, будильники і сигнали продовжують працювати навіть якщо функція заощадження живлення активована.

* Нахил має на увазі 40 °до обличчя користувача від горизонтальної позиції.

Чому відключається дисплей?

Дисплей може відключатися в трьох випадках описаних нижче. Але це не ознака несправності.

  • Коли годинник перейшов в сплячий режим за допомогою функції заощадження енергії.
  • Коли тільки індикатор заряду батареї відображається на дисплеї. Це означає, що заряд акумулятора закінчується і його потрібно зарядити. Немає необхідності міняти елемент живлення, просто поставте на сонці або ж в світле приміщення. Час підзарядки залежить від моделі.
  • Коли дисплей залишається порожнім, без будь-яких ознак життя. Потрібно просто повторити другий пункт.

Що потрібно робити першим, якщо я тільки що придбав годинник з Tough Solar технологією?

Заряджайте на максимальний рівень (про це ви дізнаєтеся завдяки індикатору заряду батареї на годиннику). Щоб це зробити, потрібно просто підставити годинник під джерело освітлення. Встановіть правильний час, і включіть функцію заощадження живлення *, щоб дисплей відключався автоматично.

* Функція заощадження живлення включена вже при покупці, але ви можете і вимкнути її при необхідності.

Що робити, коли індикатор заряду батареї мерехтить?

Це попередження про низький заряд батареї. Ви можете повернути до нормального режиму, потрібно поставити годинник під вплив сонячних променів або ж просто освітлення. Нагадуємо вам, що це дуже рідкісні проблеми, і як правило, годинник не потребує примусового впливу освітлення, але, все ж, ви повинні знати, що потрібно робити в таких ситуаціях.