Радіоконтроль в годинниках

Годинники з функцією радіоконтролю

Переваги радіоконтрольованих годинників очевидні: варто тільки один раз вказати правильну годинну зону і вони завжди будуть показувати точний місцевий час. Ви зможете звіряти годинник з телевізором, радіо, інтернетом і переконаєтеся в тому, що час збігається ідеально. Всі годинники з радіоконтролем отримують сигнали в будь-якій точці Європи. Деякі моделі здатні отримувати сигнали точного часу з Північної Америки, деяких регіонів Канади та Мексики (радіо вишка в Fort Collins відсилає сигнали радіусом в 3,200 кілометрів) і навіть Японії або Китаю. Варто також відзначити, що перехід з літнього часу на зимовий або навпаки також відбувається автоматично в Європі. В основному функція радіоконтролю є в багатьох моделях годинників Casio і Citizen.

Ну а зараз потрібно трохи розібратися в цій технології і простежити логіку.

Куди дістає сигнал з європейської вежі в Німеччині

Чому саме радіоконтрольований годинник, а не інші?

Годинник з радіо прийомом сигналів точного часу розрахований на людей, які дійсно цінують точний до секунди час і довіряють сучасним технологіям. Годинники отримують сигнал з деякою періодичністю, що і дозволяє завжди бути точним. Точний час передається з атомного годинника – найточнішого годинника у світі. Не потрібно нічого робити вручну, годинник сам виправляє свої неточності (якщо такі є), і автоматично налаштовується на точний атомний час.

Звідки годинник отримує точну інформацію?

Атомний годинник, по праву, вважається найточнішим годинником в світі. Саме тому технологія радіоконтролю вирішила відштовхуватися від атомного вимірювання. Офіційний час Німеччини встановлюється в інституті метеорології Physkalisch-Technische Bundesanstalt, що в Braunschweig. У Великобританії – Національна Фізична Лабораторія в Теддінгтоні, біля Лондона. У США – Національний Інститут Стандартів і Технології (NIST) в Форті Коллінс (Fort Collins / Colorado). В Японії, точний час встановлюється Науковою Лабораторією Комунікацій (CRL), що в Токіо. Китай – Національний Центр Вимірювання часу. Точний час країни буде у вас на руці.

Наскільки точний атомний годинник?

Атомний вимір часу можна назвати дуже близьким до ідеального. Але так як ідеального нічого немає, то можна здогадатися, наскільки точним буде вимірювання за допомогою атомного годинника. Якщо взяти період часу в мільйон років, то теоретична похибка такого годинника може скласти менше однієї секунди. Це все ж теоретично, ніхто ще не підтвердив цей факт. Давайте порівняємо: кварцевий годинник здатний на похибку до пари секунд в місяць, а механічний годинник, незважаючи на всі свої нові технології, до 5 і більше.

Як точний час потрапляє в годинник?

Точний атомний час посилається на радіовежі. У Німеччині така вежа розташована в Mainflingen, біля Франкфурта. У Британії – місто Anthorn. США – Fort Collins. Японія – Fukushima (північний схід) і Fukuoka (південний захід). Китай – Shangqiu. Так радіовежа Mainflingen – здатна передавати радіочастоти точного часу на радіус в 1,500 км. Унікальна особливість годинників Casio так це те, що деякі моделі здатні отримувати радіосигнали з усіх світових радіовеж. Це дуже важливо для людей, які багато подорожують.

Яка частота таких сигналів?

У Німеччині, точний сигнал DCF77 передається на частоті 77.5 kHz. MSF – це сигнал Великобританії, а WWVB – США і обидва сигнали передаються на частоті 60 kHz. Два японських сигнали JJY передаються на частоті 40 kHz і 60 kHz. Китайський сигнал BPC – 68 kHz. Годинники з радіоконтролем декодують релевантні сигнали і відображають точний локальний час.

Що буде в подорожі?

Всі годинники з радіоконтролем підтримують різні часові зони. Деякі моделі здатні автоматично підлаштовуватися під нову годинну зону, але в більшості потрібно буде вибрати необхідну, а час уже автоматично налаштується завдяки радіосигналам точного часу. Навіть якщо ви перебуваєте поза дією радіочастот, годинник буде продовжувати працювати як звичайний кварцевий годинник.

Точність і зовнішні чинники.

Як бачимо, де б ви не були, ваш наручний аксесуар, оснащений такою можливістю, буде завжди показувати точно і правильно. Але чим далі ваше місце розташування від радіовежі, тим менше ймовірність, що годинник буде вчасно коригуватися. Адже на передачу впливають багато факторів, такі як погодні умови, ваше місце розташування – центр міста або відкрита місцевість і інші. Найкращий прийом сигналу в нічний час, коли більшість промислових підприємств «відпочивають», і не створюють додаткових перешкод.

 

Годинники з радіосинхронізацією часу розраховані на людей, які цінують точність аж до секунди. І, до речі, крім автоматичного з’єднання, в багатьох моделях ви можете вручну включити синхронізацію, а як це правильно зробити написано в інструкції.