Протиударність годинників

Протиударність наручних годинників

Годинників, які не бояться ударів і механічних пошкоджень, не існує в природі.

Принаймні, поки що. Деякі виробники позиціонують свої моделі як “надміцні” і “невбивані”. Завдяки конструктивним особливостям конструкції ці годинники дійсно можуть переносити удари.

Однак, незважаючи на подібні заяви, в документації до годинника жодна фірма не бере на себе ніякої гарантійної відповідальності за робочий стан годинника після удару.

Іншими словами, з позиції законодавства і гарантійних зобов’язань компаній, ці моделі вважаються просто протиударними. Якщо подібний годинник вийде з ладу через падіння і удар об камінь, то щасливому володареві “надміцного годинника”, доведеться займатися його ремонтом за власний рахунок.

Механічні наручні годинники більш схильні до пошкоджень, кварцеві годинники – практично ні. Удар великої сили може призвести до зміщення статора, руйнування ротора або виходу з ладу елемента живлення, але для цього удар повинен бути дуже потужним.

Згідно з вимогами Державних Стандартів, годинник протиударний повинен зберігати робочий стан при ударі, еквівалентному падінню годинника з висоти одного метра на підлогу, яка виготовлена з дерева твердих порід. І ні слова про більш сильні удари.

Протиударність механічних годинників.

У механічному годиннику, основним елементом чутливим до удару, є вісь балансу. З метою зменшення тертя діаметр цапфи роблять невеликим, і в більшості моделей він становить всього 7-10 мкм. Закріплений на цій осі баланс досить важкий, тому при сильному ударі інерція балансу виявляється достатньою, щоб зламати цапфи, якщо їх закріпити. Щоб цього не сталося, придумали амортизатор, який називається Incablock. Він дозволяє перенести ударне навантаження на ширшу частину осі, тим самим знижуючи ризик її поломки.

Якщо всі точки осі в механічному годиннику закріплені досить жорстко, то опора осі балансу закріплена рухливо і може зміщуватися при ударах. Крім того, її утримує і наскрізний камінь, який фізично виконує функції передачі ударного силового навантаження на більш товсті частини осі при вертикальних або бічних ударах.

Всі сучасні наручні годинники оснащено протиударним пристроєм осі балансу.

І, незважаючи на те, що маркування Shock resistant або «протиударний» мають лише деякі з сучасних наручних годинників, сьогодні практично всі вироблені в світі годинники забезпечені подібним протиударним пристроєм. Цей пристрій не може не працювати – або він присутній в годиннику і працює, або ж його просто немає.

Кварцеві наручні годинники і їх стійкість до ударів.

Кварцеві наручні годинники, набагато стійкіші механічних по чутливості до ударів. У них просто немає таких деталей, які аналогічні балансу в механічних наручних годинниках, і які мали б більшу масу і могли б зламатися при слабкому ударі. Але якщо вдарити наручний кварцевий годинник надто сильно, то може зламатися і він. Найбільш вразливі – опори крокового двигуна і кристали кварцу, елементи живлення, статор і LCD-дисплей.