Найскладніший годинник

Franck Muller Aeternitas Mega 4.

Franck Muller Aeternitas Mega 4 – досконалість в оригінальній «оболонці».

Шедевр сучасної хронології годиннників – це твір відомої швейцарської годинникової компанії Franck Muller під назвою Aeternitas Mega 4.

Швейцарський чоловічий наручний годинник Franck Muller Aeternitas Mega 4 «зустрівся» зі своїм щасливим володарем 7 листопада 2009 року на урочистій презентації моделі в Монте Карло.

Перший покупець цього найскладнішого наручного годинника, містер Майкл Гоулд (Michael J. Gould), прибув зі штату Колорадо, США, разом зі своєю сім’єю і друзями, щоб отримати безцінний скарб особисто з рук Франка Мюллера і Вартана Сірмейкса (Vartan Sirmakes), співвласників компанії Franck Muller. На врученні були присутні 400 гостей, які прибули спеціально з цього приводу з різних куточків планети.

Чоловічий наручний годинник Franck Muller Aeternitas Mega 4 став своєрідною кульмінацією чудового проекту швейцарської годинникової компанії, розпочатого в 2004 році і тривав протягом п’яти років.

Цей швейцарський годинник від Franck Muller може похвалитися грандіозною кількістю ускладнень, яка становить 36 варіантів комплікацій, 25 з яких глядач може побачити на циферблаті і задній кришці корпусу наручних годинників. До речі, в’їдливі годинникові критики наполягають на тому, що «реальних» ускладнень тут всього 23. Знову ж – це залежить від того, що саме вважати ускладненням, за офіційними даними, опублікованими в різних достовірних джерелах.

Не будемо використовувати барвисті епітети і хвалебні оди на адресу цього унікального годинника, а лише наведемо приголомшливі цифри:

Чоловічі наручні годинники Franck Muller Aeternitas Mega 4 складаються из 1 483 окремих елементів, а надточний механізм працює з 99 рубінами.

Відповідно, ціна такого вимірювача часу також приголомшлива – 2,7 мільйона доларів.

Отже, перейдемо безпосередньо до технічних характеристик унікальної моделі.

Корпус наручного годинника виконаний з білого золота 18-ти карат, він має оригінальну форму типу Cintree Curvex, що дослівно можна перекласти, як «вигнута бочка». Шанувальники творчості Franck Muller, безсумнівно, близько знайомі з цією формою корпусу, яка стала однією зі складових форм-фактора годинників від Franck Muller. Розміри корпусу даної моделі вельми «скромні», якщо враховувати ступінь складності годинника і кількість комплікацій, вбудованих в вимірювач часу, – 42 х 61 х 19,5 мм. У будь-якому випадку, такі розміри – не примха дизайнера, а технічна необхідність. Порівняємо хоча б з кишеньковим (або скоріше каретним) годинником Patek Philippe Caliber 89, який важить більше кілограма і має 33 ускладнення. Циферблат Franck Muller Aeternitas Mega 4 сріблястого кольору, гільоширований візерунком «сонячні промені».

Усередині годинника «дихає» автоматичний механізм FM 3840 QPSE, що представляє собою однокнопковий хронограф з функцією Flyback, з ширяючим турбійном (отака дивина для годинника подібного рівня, але і проігнорувати його ж теж не можна) і «співаючим» ускладненням – Вестмінстерським карильйоном, що складається з чотирьох гонгів і чотирьох молоточків.Запас ходу механізму становить близько 3-х днів.

Один тільки зовнішній вигляд циферблата даного вимірювача часу викликає подив у всіх глядачів, так як він настільки завантажений різними індикаторами і стрілками, що на ньому просто «живого місця немає». Ну а що Ви хотіли – 36 ускладнень!

19 стрілок (власне, стрілки показують тут все за винятком індикатора року) і 5 дисків, один з яких показує годинник, другий – хвилини, третій являє собою 24-годинний покажчик, два диска – індикатори GTM.

Також на циферблаті присутній індикатор включення бою і показник великого / малого бою, індикатори дати, дня тижня, року, фази Місяця (його похибка становить всього одну добу на тисячу років), високосного року, столітнього циклу і індикатор рівняння часу, сполученого з вічним календарем . Закінчений образ годиннику надає ремінець з натуральної крокодилячої шкіри і застібка з білого золота 18-ти карат.

функції годинника Franck Muller Aeternitas Mega 4:

 

До речі, швейцарський наручний годинник Franck Muller Aeternitas Mega 4 встановив ще один грандіозний рекорд, що не стосується складної годинникової механіки. Цей чоловічий наручний годинник став найдорожчим годинником в світі, проданими не на аукціоні, а напряму.

Завдяки своєму грандіозному винаходу швейцарська компанія Franck Muller, яка і до цього моменту була однією з провідних годинникових компаній світу, буквально «злетіла» на п’єдестал пошани. Можливо, хтось із шанувальників годинникового мистецтва скаже, що такий суперскладний годинник – це «перебір», до того ж, оригінальна «оболонка» даного годинника теж, скажімо так, на любителя. Як то кажуть, скільки людей – стільки й думок. Шокує і щиро захоплює найвищий рівень технічної складності, професіоналізм годинникарів і дизайнерів, що проробили грандіозну роботу.

Цей годинник називають «переускладненими ускладненнями», які взяли сміливу форму і тим самим підкорили весь годинниковий світ. Назва годинника містить слово «Aeternitas», яке перекладається, як «нескінченність». Це також дуже символічно, бо такий годинник не може не залишити широкий слід в історії хронології, про який будуть пам’ятати вічно.