Найдорожчий годинник

Henry Graves Supercomplication.

За даними аукціонного будинку Sotheby’s було продано найдорожчий годинник у світі. Його ціна склала 21 300 000 $. Даний годинник був випущений в 1933 році спеціально для фінансиста і банкіра Генрі Грейвса-молодшого. Годинник має просто гігантську вага. На його виготовлення пішло 24 карата чистого золота. Якщо ці карати перевести на зрозумілі нам кілограми, то вага складе близько 500 грам. Даний годинник створив швейцарський годинникар Патек Філіп. На створення він витратив майже вісім років з 1925 по 1933 роки. Годиннику було присвоєно ім’я Henry Graves Supercomplication.

Останнім власником даного годинника був катарський колекціонер творів мистецтва Сауда бен Мухаммеда Аль. Через два дні після його смерті годинник був проданий на аукціоні. Причиною послужила заборгованість власника перед аукціонним будинком Sotheby’s. Дана сума, виручена після продажу, якраз і покриває його борг.

 

 

Годинник має дуже складний механізм і складається з 920 деталей. Даний твір мистецтва, крім стандартних функцій, таких як годинна, хвилинна і секундна стрілки, має в своєму арсеналі ще 24 різних механізми. Можна виділити такі унікальні можливості годинника, як календар, покажчик фаз Місяця, хронограф з точністю вимірювання до сотих часток секунди і інші.

Henry Graves Supercomplication вважався найскладнішим годинником протягом довгих 56 років. Але як правило всьому приходить кінець і за допомогою комп’ютерних технологій був створений годинник з більш просунутими функціями.

Ім’я нового власника не розголошується, ну це не дивно. Це стандартна практика Sotheby’s.