Водонепроникність годинників

Водонепроникність і герметичність означають, що в водонепроникному годиннику всі з’єднання захищені спеціальними прокладками.

Годинники не призначені для використання в саунах, лазнях і інших ситуаціях, що викликають їх нагрівання вище нормативних температур (вище 25 – 30 С °).
Не приймайте гарячий душ разом з годинником!

Таке нагрівання здатне привести до розбіжності з’єднань і, отже, до потрапляння вологи в годинник. Не намагайтеся сушити годинник на батареях і інших нагрівальних приладах. Це є порушенням умов експлуатації і призведе до висихання всіх ущільнювачів (прокладок).

 

Годинники негерметичні:

Якщо на корпусі не викарбувано напис “Water Resistant”, годинник є негерметичними і не підлягає жодному контакту з рідинами (Існують винятки! У годиннику класу «люкс» на корпусі мінімум інформації, тобто напису WR може не бути. У подібних випадках дані по водонепроникності повинні бути в документах, що додаються до годинника). Якщо ж годинник зазнав впливу рідини, ми радимо провести перевірку в сервіс-центрі по ремонту годинників.

 

Годинники герметичні (3 атм.):

Якщо на корпусі викарбувано напис “Water Resistant” або “Water Resistant 30m”, годинник спроектований і виготовлений для витримування тиску до 3 атм (мінімальна ступінь водозахисту). Випадкові контакти з рідиною не завдадуть шкоди для годинника (дощ, краплі води при митті рук), але він не призначений для плавання, занурення в рідину або перебування під душем.

 

Годинники герметичні (5 атм.):

Ця позиція є самою спірною. Хоча виробники заявляють, що в годиннику з подібним маркуванням можна плавати, більшість продавців і працівників сервісу все ж НЕ РЕКОМЕНДУЮТЬ цього робити! Отже, якщо на корпусі викарбувано напис “Water Resistant 50m”, то це означає, що годинник спроектований і виготовлений для витримування тиску до 5 атм. Такі годинники повинні протистояти проникненню поту, дощу, крапель води при митті рук, а також переносити короткочасне (випадкове) занурення в воду.

 

Годинники герметичні (10 атм.):

Якщо на корпусі викарбувано напис “Water Resistant 100m”, годинник спроектований і виготовлений для витримування тиску 10 атм. Такі годинники зручні для занять водними видами спорту, але вони не призначені для пірнання з аквалангом. Після перебування в морській воді годинник має піддатися промиванню в прісній воді і сушці. Не користуйтесь заводним механізмом в воді.

Годинники герметичні (20 атм.) І вище:

Годинники на кришці яких є маркування “Water Resistant 200m” і вище, можуть використовуватися при підводному зануренні з аквалангом, але не більше ніж на 2 (дві) години.

Тиск виражений в атмосферах (1 атм – 20 атм), не повинен розглядатися як еквівалент глибині занурення в воду. При пірнанні, рух на постійній глибині, збільшує тиск на годинник.

 

Більшість фірм виробників мають свої таблиці водонепроникності. І якщо на вашому годиннику написано WR 50 це не означає що можна зануритися з цим годинником на 50 метрів глибини – це, так званий, статичний рівень водозахисту.

Якщо на вашому годиннику написано 10 atm або 10 bar це одне і теж, що і водонепроникність 100 метрів або 330 feet. Справа в тому, що у різних фірм прийняті різні одиниці виміру. Зокрема багато швейцарські компанії вказують водонепроникність в метрах і в футах. Тобто X метрів = X * 3,3 ft = X / 10 bar = X / 10 atm.
Для ознайомлення наведемо таблицю водонепроникності для годинників відомої японської марки CASIO.

Розряд Маркування на корпусі Бризки, дощ Плавання Підводне плавання Пірнання з аквалангом
I Ні Ні Ні Ні
II Water resistant Так Ні Ні Ні
III 50M Water resistant Так Так Ні Ні
IV 100M Water resistant Так Так Так Ні
V 200M Water resistant Так Так Так Так

Японські фірми часто вказують рівень водозахисту трохи нижче, ніж насправді. Що стосується швейцарських виробників, то при аналогічному маркуванні в метрах реальний рівень водозахисту приблизно на одну позицію нижче, ніж у японських виробників. Так в годиннику CASIO з 50m water resistant можна без проблем плавати і пірнати на невелику глибину, на відміну від годинників більшості швейцарських брендів середнього цінового рівня, з їх 50m водозахисту можна тільки гуляти під невеликим дощем і мити руки. Тим не менш, не варто зловживати цим параметром в годиннику класичного виду від будь-якого виробника. Для активних занять водними видами спорту у багатьох виробників існують спеціальні серії яхтових, дайверских і спортивних годинників.

Увага!

  • Сонячні промені сушать прокладки в в годинниках і роблять їх ламкими.
  • Піт, косметика і гель для душу роз’їдають прокладки.
  • Годинник не повинен піддаватися різкому перепаду температур. Не рекомендується носити годинник в саунах, лазнях або під гарячим душем. Зайве тепло і волога може викликати передчасне старіння прокладок, ущільнювачів і, як правило, порушення герметичності годинника.
  • Мимовільні удари, наприклад, об край робочого столу, можуть змістити заводну головку на заводному валу і порушити з’єднання деталей, відповідальних за герметичність.
  • Різкі удари рук плавця об воду при активному плаванні створюють надлишковий тиск на годинник, що збільшує ймовірність попадання вологи в годинник.
  • Не користуйтесь заводною головкою і кнопками хронографа, коли годинник знаходиться під водою.
  • Під час контакту з водою заводна головка і всі наявні кнопки повинні бути в загвинченому положенні.
  • Після контакту з морською водою годинник необхідно акуратно промити проточною водою і висушити при кімнатній температурі, не допускаючи різкого перегріву.
  • Якщо годинник не використовується, його потрібно зберігати в сухому місці при температурі навколишнього середовища.